Zúčastníte se voleb do Senátu?
Určitě půjdu volit (55896)(25%)
Pravděpodobně půjdu volit (54532)(24%)
Asi nepůjdu volit (55056)(25%)
Určitě nepůjdu volit (54665)(24%)
 
 
 
Celkem příspěvků: 30
Počet stran: 4
 
Zvolit stránku:
 
 
 
Vážený pane senátore, i když se na Vás tentokrát obracím jako na člena zastupitelstva a člena ved...
>>>Richard Ulman, (kzlr@seznam.cz)
Vážený pane senátore, i když se na Vás tentokrát obracím jako na člena zastupitelstva a člena vedení ODS Praha 5.Patrně se nemusím rozepisovat o incidentu starosty Jančíka z loňského roku, který se ve vyšetřování policie.Mrzí mne ale jedna věc. Celkem chápu, že se starosta nehodlá vyjadřovat do doby než se věc vyšetří. Ale nechápu proč se nijak nevyjadřuje vedení ODS Praha 5 ani vedení radnice ani místní sdružení ODS Smíchov, které starosta vede.Jako mimimum slušnosti bych očekával, že bude alespoň řečeno, že se rovněž do vyšetření nikdo vyjadřovat nebude nicméně očekával bych i více, třeba pár slov na obhajobu starosty, jakkoliv možná problematických. Skutečně - v ODS na Praze 5 panují velmi zvláštní poměry.Vedení ODS Praha 5 jsem se e-mailem výslovně před měsícem dotazoval na názor - a patrně nejen já. Odpovědí je dodnes hrobové ticho.

Asi si také pročítáte Diskusní fórum na www.Praha5, a sám vidíte,že to ticho jen přilévá olej do ohně. Nevím na co všichni v ODS na Praze 5 a na na radnici čekáte, zvlášť když je zjevné, že tato aféra pod koberec zamést nepůjde.

Vzpomínám si dobře jak jste jako starosta promptně odpovídal i na sebepitomější dotazy nebo je alespoň nenechal prostřednictví aparátu dlouho bez odpovědi.Zkuste to i teď. Jste náš zastupitel a senátor a člen vedení ODS Praha 5!!! Vyjádřete se - a veřejně.

P.S.Možná o stavu ODS na Praze 5 svědčí i její www stránky, kde je dosavadní starosta stále veden jako místostarosta.


Datum: 13.1.2003

Vážený pane,
nalezl jsem ve Vašem sdělení několik otázek, na které dále odpovídám

...nechápu proč se nijak nevyjadřuje vedení ODS Praha 5.
Pokud je osloveno, odpoví. Pokud je mi známo, tak Vám již p. Rozehnal - předseda oblasti odpověděl. Po jistou dobu nebylo e-mailové spojení v pořádku. To byl důvod pro Vámi uváděné „hrobové ticho“ Po obnovení spojení byla Vaše zpráva přijata a bylo Vám ihned odpovězeno.

...ani vedení radnice.
Vedení odpovědělo prostřednictvím svého tiskového mluvčího na stránkách diskusního fóra. Pokud Vám odpověď nestačí, nebo pokud chcete odpověď na jiné otázky a diskusní fórum Vám z hlediska rychlosti odezvy nevyhovuje, máte vždy řadu dalších možností včetně písemného podání přes podatelnu, nebo vystoupení na zastupitelstvu. Obyvatel naší městské části se má podle jednacího řádu možnost vždy vyjádřit.

Jako minimum slušnosti bych očekával, že bude alespoň řečeno, že se rovněž do vyšetření nikdo vyjadřovat nebude.
Toto řečeno bylo a pokud si vzpomínám, četl jsem je na diskusním fóru MČ5. Uvedl je tiskový mluvčí MČ5, předpokládám, že bylo konzultováno se starostou. Připomínám, že diskusní fórum při přechodu na nový systém stránek MČ5, dosud není zcela funkční.

Očekával bych i více, třeba pár slov na obhajobu starosty, jakkoliv možná problematických.
Zde jsou, a jsou to slova na obhajobu kohokoliv u jehož případu bych osobně nebyl a o kterém bych neměl výsledek šetření. (a) existuje presumpce neviny (b) vždy budu hodnotit člověka komplexně a v případě MČ, bude pro mne důležité, co ten či onen radní je schopen učinit pro obec (a v této kategorii si stojí M.J. velmi vysoko) (c) nedovolil bych si nikoho odsuzovat na základě spekulací a osobně si svůj názor dotvořím po výsledcích šetření

Verzi starosty znám, ale nehodlám ji uveřejňovat pokud to sám neučiní. Možná, že Vám ale jde o něco jiného, třeba abychom podrobně popsali jak nahlížíme na jednotlivé názory prezentované v tisku, nebo na diskusním fóru. Abychom popisovali naše spekulace, jako odpovědi na spekulace novinářů a čtenářů novin. A nečinit to je podle Vás přilévání oleje do ohně.

Pokud jde o diskusní fórum, tam nejsou v podstatě otázky ale výzvy „Okamžitě odstupte“, přání „přeji rychlé odvolání“, a pokud jde o otázky, pak typu „kdy už odstoupíte“. Výjimečně jde o otázku „chci podrobné vyjádření o celé situaci“. Výzvy nejsou otázkami a podrobné vyjádření může dát jen ten kdo byl osobně přítomen. Pokud chce starosta dát své vyjádření až po výsledku šetření respektuji to.
Je možné, že se nějaký politik dopustí přestupku (což v tomto případě není rozhodnuto), nebo i trestného činu a přesto to není obecně vnímáno jako negativum. Vzpomeňte si na případ pana Motejla (nyní Ombudsmana), který způsobil automobilem zranění a smrt člověka /LN 21.6.2002/, nebo např. pana Bureše (bývalý ministr), který srazil chodkyni s následkem smrti /LN 10.1.2003/. Oba kandidáti na funkci presidenta. Pro úplnost je zapotřebí dodat, že Ombudsman Motejl nehodu zavinil a byl za ni odsouzen a Bureš podle policie na nehodě nenesl žádnou vinu.
Dovolil bych si pro Vás i pro ty z DF, kteří byli tak rychle hotovi se svým názorem, malý test. Podívejte se do své odeslané pošty, zda tam najdete své výhrady k těmto kandidátům, nebo k jejich místním či oblastním sdružením jejich stran s žádostí o vysvětlení, nebo s protestem proti tomu, že kandidují. Výsledek testu – pokud tam podobná sdělení nenajdete jste pravděpodobně zaujati.

Na závěr - webové stránky ODS na Praze 5 jsou v rekonstrukci a se spuštěním jejich nové bohatší verze počítáme počátkem února. Jejich nefunkčnost měla být deklarována včas.

S pozdravem
M. Škaloud
 
 
  
> Dobrý den, tak jsem si zase po několika týdnech otevřel své oblíbené www stránky a to Prahy 5 a ... (Richard Ulman)
Dobrý den, tak jsem si zase po několika týdnech otevřel své oblíbené www stránky a to Prahy 5 a stránky Vaše. Trochu mne překvapilo, že na Vašich stránkách v poslední době diskutuji pouze já, zdá se mi že jste snad jediný z vedoucích činitelů (bý...
> Vážený pane senátore,děkuji za odpověď Konečně někdo kdo se neschovává do ticha.Rád bych jen drobn... (Richard Ulman)
Vážený pane senátore, děkuji za odpověď Konečně někdo kdo se neschovává do ticha.Rád bych jen drobně dokomentoval a dopověděl Vaše odpovědi. Vedení ODS bylo osloveno například mnou, odpovědi se mi dostalo za měsíc. Bylo to několik hodin poté c...
> Vážený pane senátore, i když se na Vás tentokrát obracím jako na člena zastupitelstva a člena ved... (Richard Ulman)
Vážený pane senátore, i když se na Vás tentokrát obracím jako na člena zastupitelstva a člena vedení ODS Praha 5.Patrně se nemusím rozepisovat o incidentu starosty Jančíka z loňského roku, který se ve vyšetřování policie.Mrzí mne ale jedna věc. Ce...
> Koalicni vlada socialistickeho premiera Vladimira Spidly prosadila na navrh sveho ministra spravedln... (Petr Cibulka)
Koalicni vlada socialistickeho premiera Vladimira Spidly prosadila na navrh sveho ministra spravedlnosti JUDr.Pavla Rychetskeho na svem mimoradnem nocnim zasedani 19.12.2002 zmrazeni regulovaneho najemneho, aby "zabranila socialni katastrofe" a ochr...
> Dobrý den, pane starosto. Musím reagovat na předchozí příspěvek, kde se pan Palatin rozepisuje o kus... (Michal Pecenka)
Dobrý den, pane starosto. Musím reagovat na předchozí příspěvek, kde se pan Palatin rozepisuje o kusu práce, která ja na Praze 5 vidět. Já bych naopak chtěl upozornit na práci, která vidět není. To že místo tanku budujeme za 5 milionů nejvetší vodotr...
> Dobrý den, pane starosto!Na rozdíl od některých jiných příspěvků na diskusním fóru Praha 5 se domn... (Ing. Josef Palatin)
Dobrý den, pane starosto! Na rozdíl od některých jiných příspěvků na diskusním fóru Praha 5 se domnívám, že za Vámi a Vámi řízeným týmem je vidět kus práce. Nemám na mysli jen restaurované smíchovské centrum - to asi radnice P5 nefinancovala. Líbí s...
> Dobrý den pane starosto, rád bych Vám pogratuloval k Vašim internetovým stránkám, při namátkové ko... (Petr Kopecký)
Dobrý den pane starosto, rád bych Vám pogratuloval k Vašim internetovým stránkám, při namátkové kontrole všech kandidátů za pomoci vyhledáváčů, jsem nalezl toto: pan Dr. Obst má na stránkách čssd pouze životopis a osobní stránky zejí prázdnotou. P...
> Upozorňuji majitele pozemku, kterým je Praha 5, že se na tomto pozemku usídlili bezdomovci, kteří si... (Kotalová Jaroslava)
Upozorňuji majitele pozemku, kterým je Praha 5, že se na tomto pozemku usídlili bezdomovci, kteří si tam zřídili vrakoviště, kterým ohrožují provoz na komunikaci, skládku různého materiálu a v neposlední řadě rozdělávají oheň ve chráněné oblasti koší...
> Vážený pane, zajímalo by mne, jaké platí lhůty na zpracování jakékoliv záležitosti (příp. kde se tyt... (Alena Nová)
Vážený pane, zajímalo by mne, jaké platí lhůty na zpracování jakékoliv záležitosti (příp. kde se tyto lhůty dají najít?) ze strany MČ Prahy 5. Jinak řečeno, kam se má občan obrátit, kde si má stěžovat na krajně liknavý přístup ze strany úřadu, když s...
> Dobrý den, je mi záhadou,proč oproti jiným MČ a dalším městům na Barrandově dosud nebyly rozdány vol... (František Filla)
Dobrý den, je mi záhadou,proč oproti jiným MČ a dalším městům na Barrandově dosud nebyly rozdány volební lístky. Děkuji


...