Zúčastníte se voleb do Senátu?
Určitě půjdu volit (55896)(25%)
Pravděpodobně půjdu volit (54532)(24%)
Asi nepůjdu volit (55056)(25%)
Určitě nepůjdu volit (54665)(24%)
 
 
 
Celkem příspěvků: 30
Počet stran: 4
 
Zvolit stránku:
 
 
 
NERIDIM SE HESLY SOCIALISTU, ALE VASIMI VYROKY, MAM CAS, MOZNOSTI I ZAPAL PRO ZISKAVANI I VELMI PODR...
>>>emil
NERIDIM SE HESLY SOCIALISTU, ALE VASIMI VYROKY, MAM CAS, MOZNOSTI I ZAPAL PRO ZISKAVANI I VELMI PODROBNYCH INFORMACI. ZS FINGEROVA JE VYUZITA Z VICE NEZ 90% STAROSTI TROJY NAS NEZAJIMAJI, NAS ZAJIMA PRAHA 5 MINULA STAVBA NA MISTE GALERIE BUTOVICE NEZASAHOVALA DO VZHLEDU PROKOPSKEHO UDOLI, TATO - 20 METRU VYSOKA A 50 METRU SIROKA UZ ANO, NIKDO CESTNY CI SE ZDRAVYM ROZUMEM NEMOHL TUTO STAVBU LEGALNE SCHVALIT, GALERIE BUTOVICE JE TED VIDITELNA ZE VSECH CASTI PROKOPSKEHO UDOLI A TAKE JEHO VZHLEDU DOMINUJE, NARUSUJE VZHLED MNOHEM VICE NEZ OKOLNI VIDITELNA SIDLISTE - BARANDOV, VELKA OHRADA, BUTOVICE. JE SMESNE RICT ZE S LAVICKAMI NA PRAZE 13 NEMATE NIC SPOLECNEHO JAKO SENATOR MESTSKE CASTI PRAHA 13, PRINEJMENSIM MATE VLIV NA ZDEJSI ZASTUPITELSTVO. JA NEPRIKLADAM OBVINENI Z KORUPCE JEN TAK, DODAVAM INFORMACE KTERE NA NE POUKAZUJI, POKUD JI BUDETE SCHOPEN VYVRATIT, BUDU SPOKOJEN. JA NIKDY NEPSAL: "JSTE CLENEM ODS A PROTO MATE NA KRKU KORUPCI" MATE JI JAKO SENATOR PRAHY 13 A DENI NA JEJIM UZEMI, TO ZE JSTE CLENEM ODS JE PROSTE JEN FAKT. TATO VETA BY NESEDELA LEPE NA CSSD JELIKOZ NASE MESTSKA CAST JE POD VLIVEM ODS, A NE CSSD. ZDEJSI RADNICE TAKE NENI VEROHODNA. NEJDE O TO ZE STRANKY JSOU VASE, ALE ZE JSOU VEREJNE, NEMUSITE ZVEREJNOVAT NIC V RAMCI VASEHO SERVERU A JEHO OBSAHU, ALE POKUD VYTVORITE VEREJNOU SEKCI DO KTERE PRISPIVAJI CTENARI, UZ O JEJIM OBSAHU NEMUZETE ROZHODOVAT/NEMUZETE JI PODROBOVAT CENZURE, A TO ZVLAST KDYZ SE JEDNA O VEREJNEHO CINITELE A JEHO OFICIALNI STRANKY - BYT SOUKROME, NEPROPAGUJETE NA NICH SEBE JAKO OSOBU ALE JAKO STATNIHO ZAMESTNANCE. ZAJIMAVE JE ZE SE NEVYJADRUJETE O NEDOSTUPNOSTI INFORMACI O VEREJNYCH ZAKAZKACH NA SERVERU PRAHY 13 KTERY SPRAVUJE ZDEJSI RADNICE / ZDEJSI ZASTUPITELSTVO ODS.
Datum: 2.11.2006
Vážený pane,
níže odpovídám na konkrétní výhrady a otázky

ZŠ Fingerova je využita z více než 90%
To, že jedna škola má takovéto využití nemění nic na tom, že školy rezervy mají,
včetně této školy. Mimoto, psal jsem o Praze 5, tam jsem si zjišťoval podrobné informace, nikoliv o Praze 13

Starosti Trójy nás nezajímají, nás zajímá Praha 5
Nepíši o starostech Tróji, ale o tom, že celopražská statistika se používá k odhadu lokálních nárůstů. Konkrétně jsem použil údaje z "Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy hlavního města Prahy", ze kterého m.j. vyplývá, že z celopražského pohledu se po r. 2010 se zastaví krátkodobý nárůst počtu dětí a pokles bude nadále pokračovat. Trója zde byla zmíněna jako ilustrace toho, že je stále na čem pracovat např. zastupitelé na ZHMP reprezentující naše městské části budou muset projednávat projekt čističky odpadních vod v této lokalitě.

Minulá stavba na místě Galerie Butovice nezasahovala do vzhledu prokopského údolí, tato - 20 metrů vysoká a 50 metrů široká už ano, nikdo čestný se zdravým rozumem nemohl tuto stavbu legálně schválit, Galerie Butovice je teď viditelná ze všech částí Prokopského údolí a také jeho vzhledu dominuje, narušuje vzhled mnohem více než okolní viditelná sídliště - Barrandov, Velká Ohrada, Butovice.
Tato stavba prošla územím řízením, stavebním povolením a kolaudací. Rozhodují úředníci vykonávající státní správu a ty nemůže samospráva ovlivňovat ani kdyby chtěla, to by bylo nezákonné. Úředníci se při územním a stavebním řízení neřídí ctí, či "zdravým rozumem" ale zákonem.

Viditelnost není důvodem aby nebyla stavba povolena, v územním plánu jsou regulativy a ty byly dodrženy. Jediné co jste možná měl intuitivně na mysli je narušení krajinného rázu, který je chráněn za zákona. Výchozí předpis, v tomto případě je zákon č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny ve znění pozdějších změn. Tento zákon uvádí, že pro umisťování a povolování staveb, které by mohly snížit nebo změnit krajinný ráz je nezbytný souhlas orgánu ochrany přírody. Ten byl bezpochyby udělen.

Je směšné říct že s lavičkami na Praze 13 nemáte nic společného, jako senátor městské části Praha 13, přinejmenším máte vliv na zdejší zastupitelstvo.
Vliv na zdejší zastupitelstvo mám pouze nepřímý a to takový, že se mohu kohokoliv na cokoliv zeptat, nebo neoficiálně navrhnout, atd. Nemohu ale spolurozhodovat. Především nemám mandát k tomu, abych spolurozhodoval v radě, nebo v zastupitelstvu, kam jsem nebyl zvolen. Dále nemohu být ani jako pozorovatel na všech zasedáních zastupitelstev městských částí v mém senátním obvodu, to není to fyzicky možné.

Pokud jde o Vámi zmíněné lavičky, pak informaci o posledních pracích na lavičkách na Slunečním náměstí mám z 2003. Podle informací, které jsem získal na P13, obnovu Slunečního náměstí, tj. kompletně zrekonstruovaný kruhový cihlový záhon uprostřed náměstí, náhradu laviček a nově vysazený záhon trvalek zadal v r. 2003 Odbor životního prostředí Úřadu městské části Praha 13. Celková cena dosáhla 180.000 Kč. Podle mne je to cena přiměřená a to i vzhledem k tomu, že lavičky i kamenina pod nimi byly zcela atypické. Podle zákona, pro zakázku v takovéto cenové úrovni není zapotřebí provádět výběrové řízení.

Pokud máte zájem o další nebo podrobnější informace, můžete o ně požádat Odbor životního prostředí, např. podle zákona poskytování informací - zákon 106/99 Sb. Jsou připraveni Vám vyjít vstříc. Svou žádost můžete také předat na informacích v přízemí radnice, tel.: 235 011 144, Fax: 251 619 236, E-mail: dotazy@p13.mepnet.cz

Obvykle se na mne obracejí lidé až teprve poté, co požádají úřad o informaci a nejsou úspěšní. To je efektivnější pro obě strany. Žadatel při osobním kontaktu může přesněji specifikovat co potřebuje. Pokud tedy máte čas, možnosti i zápal jak uvádíte, zkuste navštívit radnici na P13 a doplnit si podrobnější informace na místě.

Já nepřikládám obvinění z korupce jen tak, dodávám informace které na ně poukazují, pokud ji budete schopen vyvrátit, budu spokojen.
Poukázání ve Vašem významu slova je velmi obecné a zcela mimo realitu. Doporučuji Vám ke zlepšení Vaší prokazovací pozice získat si potřebné a věrohodnější informace. Prozatím jste pouze poukázal na hypotetickou souvislost která ve skutečnosti neexistuje (tj. na mé spolurozhodování na Praze 13, ke kterému nemám mandát a ke kterému tedy nemůže docházet). Navíc obvinění z čehokoliv, musí prokázat ten kdo je vznesl. Pokud chcete dále abych něco vyvrátil, pak vězte, že nelze dokázat, že něco nenastalo, naopak někdo musí dokázat, že něco nastalo. V opačném případě by bylo nutné projít všechny body časoprostoru blízkého dané události, a v každém tomto bodě prokázat, že jsem něco neučinil. To prostě nelze.

Zajímavé je že se nevyjadřujete o nedostupnosti informací o veřejných zakázkách na serveru prahy 13 který spravuje zdejší radnice / zdejší zastupitelstvo ods.
Zákon uvádí, že - vedle povinné Centrální adresy - zadavatel může údaje a informace o veřejných zakázkách uveřejnit rovněž i jiným způsobem. To znamená, že může a nemusí. Pokud jde o Prahu 13, pak veřejné zakázky podléhající zveřejňování jsou přístupné na internetových stránkách MČ Praha 13 na adrese www.praha13.cz v odkazu > Úřad MČ a > Veřejné zakázky, kde jsou uvedeny jak zakázky momentálně aktuální (tj. platné), tak zakázky neaktuální (tj. prošlé). Na serveru Prahy 13 jsou veřejné zakázky uveřejňovány od prosince 2004 s pomocí přehledného vyhledávače, který umožňuje snadnou orientaci a rychlé vyhledání dle více kritérií, lze vyhledat jakoukoli zveřejněnou platnou či prošlou veřejnou zakázku. Tyto informace jsou velmi dobře přístupné. Pro období od 9.12.2004 - 27.10.2006 jsem na uvedených stránkách nalezl 260 veřejných zakázek.

Nejde o to že stránky jsou vaše, ale ze jsou veřejné, nemusíte zveřejňovat nic v rámci vašeho serveru a jeho obsahu, ale pokud vytvoříte veřejnou sekci do které přispívají čtenáři, už o jejím obsahu nemůžete rozhodovat/nemůžete ji podrobovat cenzuře, a to zvlášť když se jedna o veřejného činitele a jeho oficiální stránky - byť soukromé, nepropagujete na nich sebe jako osobu ale jako státního zaměstnance.
Opět se velmi mýlíte, především nejsem státní zaměstnanec. Za druhé o tom co bude na mých stránkách rozhoduji sám a to i včetně diskusního fóra. Na otázky v tomto diskusním fóru odpovídám rád, pokud jsou alespoň trochu konkrétní. Pokud máte za to, že existuje nejaký předpis který tuto situaci upravuje, sdělte mi jeho identifikaci prosím.

Na závěr. Chcete-li pokračovat v otázkách, které jsou více specifické a osobní, obracejte se na mne prostřednictvím mé mailové adresy. Rád Vám budu dále odpovídat a pokud v otázkách budou záležitosti, které by mohly zajímat i více čtenářů, zveřejním je v sekci „Dopisy“.

Škaloud
 
 
  
> nepublikováno médii Dostane se penzijní systém v příštích letech opravdu do deficitu? Nový minis... (M O)
nepublikováno médii
Dostane se penzijní systém v příštích letech opravdu do deficitu? Nový ministr práce a sociálních věcí a jediný místopředseda Topolánkovy vlády Petr Nečas se „uvedl“ v čerstvé funkci, jak jinak, strašením občanů o krachu důc...
> Jaké jsou normy a pravidla stanovující omezení hluku. Vážený pane senátore,v současné době se sn... (Marie Kašparová)
Jaké jsou normy a pravidla stanovující omezení hluku.
Vážený pane senátore, v současné době se snažíme se sousedy vyřešit problém velice hlučných sobotních hudebních produkcí na našem koupališti, které začínají kolem 22 hod. a trvat mohou vlast...
> Vážený pane senátore,proč se snižujete k účasti na potěmkinovské akci, jako je otevření lávky pro ... (PremekC)
Vážený pane senátore,
proč se snižujete k účasti na potěmkinovské akci, jako je otevření lávky pro pěší na Barrandově. Vždyť to zdaleka není dokončené a kolik stojí to provizorní zábradlí a dodělávky? Po slavnostním otevření se na stavbě vesele ...
> Vážený pane senátore,rád bych se na Vás obrátil v záležitosti znečištění životního prostředí hluke... (Martin Eyberger)
Vážený pane senátore,
rád bych se na Vás obrátil v záležitosti znečištění životního prostředí hlukem. Okamžitým impulsem je diskuze okolo Czechtechu, ale tento problém je obecný. Hluk je stejný jako jiné znečištění - je negativní externalitou, ...
> Věc: Vaše odpověď na můj dotaz k vyplacení náhrad za vklady u UnionbankyDobrý den pane senátore,... (Ing.Kalous)
Věc: Vaše odpověď na můj dotaz k vyplacení náhrad za vklady u Unionbanky Dobrý den pane senátore, děkuji za Vaši odpověď na můj dotaz ohledně vyplacených nedostatečných náhrad za vklady u Unionbanky. Chtěl bych se ale zeptat, proč ve své odpo...
> Vážený pane senátore, obracím se na Vás v souvislosti s problémem nedostatečných vyplacených... (Ing. Kalous)
Vážený pane senátore, obracím se na Vás v souvislosti s problémem nedostatečných vyplacených náhrad za vklady u zkrachovalé Union banky. Dovoluji si Vás požádat o podporu při schválení návrhu dodatku zákona o bankách, kterým by nám, klientům ...
> Vážený pane senátore, vlastním pozemek nedaleko metra Radlická, nyní jsem se dozvěděla, že bude vzhl... (Dušková)
Vážený pane senátore, vlastním pozemek nedaleko metra Radlická, nyní jsem se dozvěděla, že bude vzhledem k plánované výstavbě Radlické radiály měněn územní plán. Ráda bych získala plán konečné ! nebo alespoň v současné době projednávané verze průběhu...
> Vážený pane senátore, nevíte jak to v současné době vypadá s projektem Riverside Court?Děkuj... (Petr Veselý)
Vážený pane senátore, nevíte jak to v současné době vypadá s projektem Riverside Court? Děkuji Petr Veselý...
> Vážený pane senátore,Vaše odpověď není plně vysvětlující, rezoluce RB 678 dovoluje užití vojensk... (Alois Eliáš)
Vážený pane senátore, Vaše odpověď není plně vysvětlující, rezoluce RB 678 dovoluje užití vojenské síly jen pokud se Irak nestáhne z Kuvajtu, a ani žádná další rezoluce RB neopravňuje k užití síly ve vztahu k otázce zbrojních inspekcí. Jako polit...
> Vážený pane senátore,ve svém vyjádření se k irácké krizi objahujete válečné tažení USA a jejich sp... (Alois Eliáš)
Vážený pane senátore, ve svém vyjádření se k irácké krizi objahujete válečné tažení USA a jejich spojenců. Odvoláváte se přitom na rezoluce RB OSN z 90 let. Zároveň se ale záměrně nezmiňujete o tom, že vojenská akce USA nebyla RB OSN schválena. Zb...