Kategorie: Krátce - 2008
Konference pedagogů základních škol Prahy 5 (30.4.2008)
 

Ve středu dne 30. dubna 2008 se konala 2. konference pedagogů základních škol MČ Praha 5. Tentokrát se uskutečnila v rámci projektu JPD 3 „Vzdělávací procesy s inovací pedagogické práce“ ve Fakultní základní škole Barrandov II při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, Praha 5 – Hlubočepy, V Remízku 919.
Uvedený projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a rozpočtem hl. m. Prahy.
Projekt, který MČ Praha 5 již rok a půl realizuje prostřednictvím seminářů zaměřených na vyhodnocování práce škol, na tvorbu školních vzdělávacích programů, předmětovými semináři, konzultacemi a poradenskou činností, má druhý vrchol právě ve 2. konferenci pedagogů. Zaměřené se týkalo nových metod a forem práce s žáky.
Druhá konference byla rozdělena do devíti pracovních dílen, např. „ICT“, „Jazyk a jazyková komunikace“, „1. stupeň ZŠ“, „Umění a kultura“. V nich 38 pedagogů prezentovalo svoje metody a formy práce se žáky. Ke druhé konferenci byl vydán sborník, který obsahuje anotaci jednotlivých prezentací. Ten účastníci obdrželi spolu s CD a propagačními materiály projektu. Každý si mohl vybrat z nabídky to, co považuje za nezajímavější a nejprospěšnější pro svoji další pedagogickou práci. Jednotlivé pracovní dílny a tím i celý projekt byl na závěr shrnut jejími moderátory se současným vyzdvižením nejzdařilejších prezentací.